Науково-практичний семінар на кафедрі стоматології Інституту післядипломної освіти «Запальні процеси в щелепно-лицевій ділянці: від періодонтиту до медіастеніту. Міждисциплінарний підхід». 

8 квітня 2017 року на кафедрі стоматології Інституту післядипломної освіти відбулася чергова «освітня субота в НМУ» у форматі науково-практичного семінару «Запальні процеси в щелепно-лицевій ділянці: від періодонтиту до мидіастеніту. Міждисциплінарний підхід». Захід пройшов на клінічній базі кафедри – Центрі щелепно-лицевої хірургії та стоматології Київської обласної клінічної лікарні. 

Проблема тяжких ускладнень гнійно-запальних процесів щелепно-лицевої ділянки об’єднала як стоматологів – терапевтів, хірургів, так і фахівців суміжних спеціальностей – оториноларингологів та торакальних хірургів. З доповіддю «Особливості діагностики та лікування флегмонозних захворювань глотки та шиї» виступив завідувач кафедри оториноларингологіїї НМАПО імені П.Л.Шупика, Заслужений лікар України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, професор Шкроботун В.О. Складні питання ранньої діагностики, клінічного перебігу та принципів лікування медіастенітів висвітив у своїй доповіді «Хірургічне лікування медіастенітів» знаний фахівець в області торакальної хірургії, завідувач кафедри онкології НМУ імені О.О.Богомольця, професор Верещако Р.І. Професор кафедри стоматології ІПО НМУ професор Копчак А.В. акцентував увагу на диференційній діагностиці та принципах лікування гнійно-запальних захворювань голови та шиї, а його учні – лікарі Центру ЩЛХС КОКЛ Павловський Л.Л. та Романова А.Ю. доповіли про сучасні методи комплексного лікування із застосуванням інноваційних підходів – використанням проточно-промивної дренажної системи та низькочастотної ультразвукової обробки ран. 

Кафедра стоматології Інституту післядипломної освіти продовжуватиме розвивати та впроваджувати практику навчання лікарів-інтернів-стоматологів із максимальним залученням фахівців суміжних спеціальностей, наочною демонстрацією необхідності широкого міждисциплінарного підходу до формування клінічного мислення молодих фахівців, розкриття їх медичного світогляду. 

Наразі триває підготовка до травневої «освітньої суботи» з професійної гігієни в стоматології.