10 квітня 2017 року відбулася зустріч кафедри стоматології Інституту післядипломної освіти зі студентами-випускниками стоматологічного факультету НМУ імені О.О.Богомольця 2017 року за участю декана стоматологічного факультету проф. Наталії Біденко.

Завідувач кафедри проф. Марина Антоненко розповіла про сучасний стан післядипломної освіти лікарів-стоматологів в Україні та країнах Європи і США, особливості та регламент післядипломного навчання в інтернатурі, можливості безперервної освіти для лікарів-стоматологів у НМУ. 

Серед преваг, які майбутні лікарі-інтерни можуть отримати під час навчання саме на кафедрі стоматології ІПО, проф. Марина Антоненко зазначила, наприклад, навчання на сучасних клінічних базах – насамперед, у Стоматологічному медичному центрі НМУ, де зосереджено найпотужнішій в Україні високопрофесійний потенціал лікарів-стоматологів та сучасне матеріально-технічне забезпечення лікувально-діагностичного та навчального процесів. Адже тільки впродовж останнього року для кафедри стоматології адміністрацією університету було закуплено новітнє обладнання для клінічних навчальних класів – потужні стоматологічні установки, новий хірургічний лазер (сьогодні їх в СМЦ вже три), озоногенератор, оснащення для стерилізації стоматологічного інструментарію, також надані в користування та відремонтовані зручні навчальні приміщення – для семінарських занять, проведення майстер-класів тощо. Кожний клінічний клас кафедри стоматології оснащено моніторами для демонстрації та аналізу цифрових даних обстеження пацієнтів, презентації навчальних матеріалів, клінічних випадків. 

Важливо, як було відмічено на зустрічі, що навчання лікарів-інтернів здійснюється, відповідно до двосторонніх угод, і в інших клініках Києва – як комунальної, так і приватної форми власності. Зокрема, Центрі щелепно-лицевої хірургії та стоматології Київської обласної клінічної лікарні - клінічній базі кафедри з викладання хірургічної та ортопедичної стоматології, а також в провідних стоматологічних клініках приватної форми власності, де лікарі-інтерни мають можливість практично засвоїти основи менеджменту закладів приватної стоматології, а головне - актуальні технології стоматології останнього покоління - репаративної пародонтології, енодонтії, реставрації, періапікальної мікрохірургії з використанням оптичної техніки тощо. 

«Висока зацікавленість майбутніх фахівців у сучасній конкурентоспроможній професійній освіті надихає нас, викладачів стоматології Інституту післядипломної освіти, на розвиток прогресивних освітніх технологій – практики «освітніх субот», дистанційного навчання, створення разом із адміністрацією Стоматологічного медичного центру «поліклініки інтернів» для роботи під час заочної форми навчання», - зазначила завідувачка кафедри. 

Наприкінці зустрічі кожний випускник отримав інформаційний буклет про кафедру стоматології Інституту післядипломної освіти та запрошення продовжити навчання в рідному Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця. 

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З ЛІКАРІМИ-ІНТЕРНАМИ-СТОМАТОЛОГАМИ

Колектив кафедри стоматології